۱۳۹۱ تیر ۱۷, شنبه

خوشگلی و جذابیت خانم ها از دید مردانه!
شکی نیست که صورت زیبا و جذاب خانم های ایرانی بخصوص چشم و ابرویشان  زبانزد خیلی ها در دنیا است. معمولا چشم و ابروی خانم های ایرانی جاذبه خوبی در مردان کانادایی ها و دیگر ملیت ها دارد و خیلی ها از این مشخصه بارز می فهمند که ما ایرانی هستیم. از این گذشته  زن ایرانی از ایام قدیم محبوب و معشوق خیلی از مردهای جهان بوده است، اروپایی- امریکایی و صد البته آسیایی، عرب و عجم خودمان که انصافا همیشه  در وصف چشم های بادامی و ابروهای کمانی خانم های ایرانی اشعار و غزل  و رباعی و تصنیف های بسیار سروده شده است.  
اما از انصاف به دور است که همه را از افتخارات نسل و تبارآریایی و ژن غالبمان (!) به حساب آوریم و نا گفته بگذاریم که ما خانم های تک و خوشگل و با نمک ایرانی در چهار گوشه جهان از طرفداران پر و پا قرص لوازم آرایش، انواع و اقسام کرم های ضد چروک و لیفتیگ، تاتوی لب و چشم  و ابرو، رنگ موو مش وهای لایت، ماساژ صورت، فیلر و بوتاکس،  انواع و اقسام عمل های زیبایی بخصوص بینی و بقیه ترفندهای آرایشی و زیبایی که من از آن ها خبر ندارم هستیم.  جالب است بدانیم  که طبق  آمار ایران اولین یا دومین مصرف کننده لوازم آرایشی در خاورمیانه شناخته شده است و مطمئنا این آمارنمی تواند  دروغ باشد.
خانم های ایرانی گاها به حد افراط به آرایش صورت و رنگ موهایشان اهمیت می دهند  و با آرایش های غلیظ و مصنوعی سعی در اثیات زیبایی خود دارند تا  حدی که تقریبا همه وقت و پولشان  را برای زیبایی و جذابیت بیشتر صورت و موهایشان صرف می کنند و از اندام خود و رسیدگی به آن غافل می شوند.
این که چرا ما این همه به  محصولات آرایشی اهمیت می دهیم، ساعت ها در سالن های آرایش منتظر نوبت می مانیم اما هیچ موقع وقت یا پول کافی برای ورزش  و رسیدگی به تناسب اندام خود نداریم،  چرا همیشه اولین بهانه امان برای نرفتن به سالن ورزش نگهداری از بچه ها و رسیدگی به درسشان است، شوهرمان همین الان از سر کار می آید و باید غذا آماده باشد یا با درد پریود ماهانه که نمی توانیم ورزش کنیم مساله ای قابل تامل است با آن که تقریبا همه قبول داریم  سلامتی، زیبایی و تناسب اندام، پوست شفاف و سالم براحتی با ورزش و تغذیه سالم امکان پذیر است.  
خانم سوزان بران که برای یک سایت دوست یابی کار می کند، با انجام یک تست روان شناسی به  نتیجه جالبی رسیده است. وی می گوید به نظر می رسد که معیار توجه به خصوصیات زنانه برای هشتاد و پنج در صد مردان با آن چیزی که در ذهن ما زنان می گذرد کاملا مغایرت دارد. وی با طرح یک سوال ساده و چند گزینه جواب دراین سایت دوست یابی به نتیجه جالبی رسیده است!
خانم بران می گوید هشتاد و پنج در صد بازدید کنندگان مرد از این وب سایت به سوال ساده  زیرکه در این سایت دوست یابی مطرح شده بود این گونه پاسخ داده اند:
سه خصوصیت زنانه که توجه مردان را بیش از هر چیز دیگرجلب می کند چیست؟
الف) مو، آرایش و رنگ چشم
ب) چشم، لبخند و بلندی قد
ج) اندام، سایز سینه و مو (بدون در نظر گرفتن رنگ)
د) قد، اندام و موی رنگ شده
حدس می زنید مردان کدام گزینه را بیشتر انتخاب کرده اند؟ گزینه الف، ب ، ج و یا د؟
جالب است بدانید که گزنیه ج بیش از گزینه های دیگرنظر مردان را جلب کرده است ! دلیل آن را می دانید؟
مردان اصولا موجوداتی کل گرا هستند و پدیده های مختلف را خیلی کلی ارزیابی می کنند. بعبارتی در یک نگاه از چشم هایشان نهایت استفاده را می برند! مردان قادرند با استفاده از این خصوصیت خود کل موجود ظریفی به نام زن را با یک نگاه  وراندازکرده  ودر مورد خوشگلی و جذابیت (و یا جاذبه جنسی) او قضاوت کنند! دقیقا بر عکس ما خانم ها که همیشه درگیر جزئیات هستیم واغلب  زیاد حاشیه می رویم. مثلا گاهی یک جوش کوچک در صورتمان  تمام توجه و حواس ما را به خود اختصاص می دهد، اعتماد بنفس امان را سلب می کند و حتی ما را از رفتن به مهمانی منصرف و خانه نشین امان می نماید! غافل از آن که صورت فقط بخش کوچکی از مجموعه بدن است، حدود یک هشتم !  پس شاید این همه وررفتن و توجه به صورت زیاد هم ضروری نباشد.  با این حساب خیلی از کارهایی که برای ما معیار زییایی به حساب می آید به نظر مردها بی معنی است و طبیعتا خیلی از چیزها که برای آنان معیار ارزیابی است از دید ما بی اهمیت می ماند.
گودی دور کمر، شکم صاف، سینه ها، شانه ها و بازوها، باسن سفت و خوش فرم و پاها از جمله قسمت های مهم هستند که در نگاه های دزدکی آقایان بیشتراز آرایش غلیظ صورت مورد توجه قرار می گیرند.
صرف تمام وقت و انرژی و پول برای زیبایی صورت کمی اغراق آمیز است.  با ایجاد تعادل در حفظ جذابیت و زیبایی های زنانه، اندکی هم به ورزش و تناسب اندام بها دهیم.  
آذر ویژه مربی بدنسازی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر